Kā izvairīties no trausliem, sausiem un elektrizētiem matiem ziemas laikā?

Ziema ir gada burvīgākais laiks, kad pasaule pārvēršas par sala brīnumzemi. Patiesībā sausums, statiskā elektrizēšanās un cepuru sezona var padarīt matus elektrizētus un sapiņķerētus. Izmantojot dažus ziemas padomus, Jūs varat saglabāt lielisku matu izskatu visu cepuru sezonu.

Elektrizēti un sausi mati ir bieži sastopama ziemas problēma, ko izraisa vairāki faktori. Visbiežākie iemesli, kas izraisa matu pūkošanos, ir cepuru un šalles radītā berze, sausais gaiss telpās un ikdienas mehāniskā slodze. Kā Jūs varat izvairīties no matu elektrizēšanās un saglabāt to mitruma līdzsvaru ziemas laikā?

Lūk, kā izvairīties no elektrizētiem matiem

Vislabākais, ko varat darīt saviem matiem pēc dušas, ir lietot kondicionieri. Sausiem un bieziem matiem var noderēt matu eļļa, piemēram, Four Reasons No Nothing Sensitive Hair Oil vai dabīgā kosmētiskā līdzekļa Nature Moisture Oil.

Viegli taukainiem un smalkiem matiem ir noderīgs, piemēram, vieglāks kondicionieris:

Four Reasons No Nothing Sensitive Moisture Mist
Four Reasons Original Moisture Mist
Four Reasons Original Repair Mist
Four Reasons Original Curl Mist ir piemērots cirtainiem matiem.

Psst… Atcerieties, ka nepieciešamības gadījumā varat lietot arī kondicionierus sausiem matiem!

Izvairieties no nevajadzīgas matu ķemmēšanas un ieveidošanas ar karstajiem rīkiem, kas bieži vien vēl vairāk sausina un elektrizē matus. Ja Jums ir nepieciešams izmantot ieveidošanas rīkus, atcerieties pirms ieveidošanas uzklāt labu termoaizsardzības līdzekli.

Labas termoaizsardzības izsmidzināšanas iespējas:

Four Reasons Original Heat Shield
Four Reasons Original Heat Styler
Four Reasons No Nothing Sensitive Heat Protection Spray
Four Reasons Nature Heat Protection Spray

Uzziniet vairāk par termoaizsardzības līdzekļiem mūsu rakstā: Karstuma aizsarglīdzekļi: pamatlietas, kas nepieciešamas katram frizierim

 

Kā izvairīties no pārmērīga sausuma ziemas mēnešos

Tas var šķist pašsaprotami, bet nodrošiniet pietiekamu mitrināšanu! Rūpējieties par mitruma līdzsvaru, dzerot ūdeni, bet arī nodrošiniet mitrumu matiem. Sāciet mitrināt matus mazgāšanas laikā un apsveriet iespēju atjaunināt dušas kabīnes saturu.

Ja esat pieraduši lietot šampūnu, kas ir ļoti tīrs, pārejiet uz mitrinošāku šampūna un kondicioniera kombināciju. Four Reasons Original Moisture Shampoo un Moisture Conditioner, kā arī Ultra Moisture Shampoo un Ultra Moisture Conditioner ir nepārspējami mitrinoši līdzekļi. Tiem, kas novērtē dabisko kosmētiku, ir pieejami Four Reasons Nature Moisture Shampoo un Hydrating Conditioner, kas rūpējas par matu dabisko mitruma līdzsvaru, stiprina matu struktūru un novērš ārējos bojājumus.

Šie ieradumi atņem matiem mitrumu

Aukstā laikā karsta duša var šķist debešķīga, taču karsts ūdens noteikti nav ieteicams: tas sausina ādu, galvas ādu un matus. Labāk ir mazgāt matus ar remdenu ūdeni. Ja uzdrošināties, dušas beigās izskalojiet matus ar vēsu ūdeni, jo vēss ūdens aizver matu kutikulas un neļauj mitrumam pārāk ātri izplūst.

Kad uznāk sals, ir dabiski, ka vēlamies siltu un mājīgu iekštelpu temperatūru. Tomēr silts un sauss gaiss telpās var atņemt matiem mitrumu, padarot tos sausus un jutīgus pret lūšanu. Ja papildus siltam iekštelpu gaisam regulāri izmantojat arī karstuma rīkus, kaitējums dubultojas.

Pārāk bieža matu mazgāšana var atņemt matiem un galvas ādai dabiskās eļļas, izraisot sausumu un kairinājumu. Mēģiniet samazināt mazgāšanas biežumu un izmantojiet sauso šampūnu, lai saglabātu matu svaigumu starp mazgāšanas reizēm. Uzziniet vairāk par dažādiem sausajiem šampūniem un to priekšrocībām mūsu rakstā: Vairs nekāda taukaina galvas āda

Esiet uzmanīgi! Pievērsiet īpašu uzmanību šīm lietām

  • Pievērsiet uzmanību tam, kādi ir Jūsu mati, kad izejat ārā! Pirms izskriešanas aukstumā ieteicams kaut kādā veidā izžāvēt matus, lai nejauši nesabojātu matu stāvokli. Ja izejat ārā aukstumā ar slapjiem matiem, ūdens pārvēršas ledū, kristalizējas un bojā matu struktūru.
  • Ziemā esiet īpaši uzmanīgi ar matu kopšanas līdzekļiem un produktu sastāvdaļu sarakstos meklējiet mitrinošas sastāvdaļas.
    Izmēģiniet Four Reasons Original Moisture produktus, kas satur alveju, kura pazīstama ar savām mitrinošajām un kopjošajām īpašībām, vai Original Ultra Moisture produktus, kas satur mitrinošo b5-provitamīnu.