Ideāls ceļvedis matu krāsu katastrofu risināšanai

Vai esat saskāries ar matu krāsas krīzēm, kas gandrīz liek raudāt? Uzziniet, kā ne tikai labot krāsu kļūdas, bet arī kā atvadīties no nevienmērīgiem rezultātiem – un apgūt toņus kā profesionālim. Tāpēc, pasakiet klientam, lai noņem cepuri un gatavojas spīdēt – jo visi mati ir pelnījuši labāko. Matu katastrofu labošanas guru Linda Lehto dalās ar labākajiem padomiem, kurus jums vajadzētu sākt izmēģināt nekavējoties, vislabāk jau vakar!

I sadaļa: Izpratne par matu krāsas negadījumiem

Matu krāsas korekcija ir process, kurā matu krāsa tiek tonēta vai koriģēta. Tas var būt nepieciešams, ja krāsa ir pārāk gaiša, tumša, vēsa vai silta. Korekcija var būt nepieciešama arī nevienmērīgas krāsas, pārāk dzeltenīga toņa vai mājas krāsošanā pieļautas kļūdas dēļ, kā rezultātā rezultāts ir nevienmērīgs vai matu stāvoklis ir ļoti pasliktinājies.

II sadaļa: Bojājumu novērtējums

Pārbaudiet matu stāvokli un struktūru, lai varētu izvēlēties pareizos produktus un metodes! Matu struktūrai, porainībai, elastībai un tekstūrai ir liela nozīme krāsas korekcijā: bojātiem vai porainiem matiem ir jāpieņem kompromisi. Ja mati ir trausli un poraini, oksidatīvā krāsa nav labākais risinājums. Apsveriet, vai varat tonēt ar ko citu, nevis oksidatīvo krāsu, piemēram, Four Reasons Color Masks?

Ja matu struktūra ir bojāta, vislabākais tonis ir tiešais krāsošanas pigments. Poraini mati ir atvērti, un oksidants vēl vairāk atver matu struktūru. “Mati ir kā piespraude: bojāti mati ir kā eksplodējusi piespraude, kuras kutikulas slānis ir atvērts, un pigments izplūst starp atvērto kutikulas slāni. Tiešā krāsviela paliek uz matu virsmas ar elektrisko lādiņu un labāk pieguļ,” norāda Linda.

III sadaļa: Konsultāciju nozīme krāsu korekcijās

Nav iespējams pietiekami uzsvērt procesa un rūpīgas konsultēšanās ar klientu nozīmi! Lai cik smieklīgi tas neizklausītos, vissvarīgākais ir pārvaldīt klienta cerības. Lielas krāsu korekcijas ir ilgs process, un par to ir jāinformē klients. Visaptveroša konsultācija ir notikusi, kad jūs varat atbildēt uz jautājumiem: kādi produkti ir izmantoti kā bāze un ar kādām krāsām ir panākts pašreizējais stāvoklis? Tas ietekmē tehniku un krāsu izvēli.

Konsultācija ir svarīgs solis, kas arī palīdz piesaistīt klientu jūsu krēslam. Apspriežot turpmāko pasākumu plānu, jūs iedvesmojat klientam svarīgu izpratni par to, kādu rezultātu klients var sagaidīt pēc sesijas un kā krāsu korekcija notiks turpmākajās reizēs. Laba ideja ir sastādīt rīcības plānu un pamatoti to izskaidrot klientam. Ko klientam ir patīkamāk klausīties?

  1. “Šodien mēs varam būt par diviem toņiem gaišāki, bet pēc četrām vai piecām reizēm mēs esam panākuši vēlamo krāsu un toni.”
  2. “Tas neizdosies vienā piegājienā. Ejiet prom.”

IV sadaļa: Krāsu korekcijas zinātne

Krāsu teorija – tā svarīgākā lieta, bez kuras nevajadzētu darīt neko. Krāsu ritenis ir jūsu labākais draugs, ar papildkrāsām jūs varat vai nu uzsvērt, vai neitralizēt matu krāsu vēlamajā veidā.

Linda sniedz padomus, kā izmantot krāsu teoriju dažādās situācijās:

Ja vēlaties pāriet no 10. līmeņa uz, piemēram, 7. līmeni, noskaidrojiet, kāda pigmenta trūkst starp tiem. Vai ir nepieciešams pievienot dzeltenu, oranžu un sarkanu krāsu?

Ja matu krāsa ir zaļgana, pievienojiet krāsu masai, ko izmantojat, nedaudz sarkana pigmenta.

V sadaļa: Padomi, kā rīkoties matu katastrofu gadījumos

Vai zinājāt, ka krāsu korekcijas gadījumā vienmēr vajadzētu iedziļināties problemātiskajā zonā un sākt risināt situāciju atbilstoši tumšākajam punktam! Ja sāksiet visu galvu apstrādāt pēc gaišākā plankuma, ne vienmēr izlīdzināsiet tumšāko plankumu vēlamajā veidā. “Vienmēr vispirms ņemiet vērā matu stāvokli,” atgādina Linda.

Katastrofās vissvarīgākais ir vispirms izlīdzināt pamatni, pēc tam pēc nepieciešamības varat sākt gaišināt vai tumšināt. Plankumi, plankumi, nevienmērīga krāsa vai neizdevušies bloki tiek izlīdzināti, iedziļinoties problēmzonās. Ļoti raibu matu izlīdzināšana ir sarežģītāka, jo var nākties izvēlēties vairākus dažādus balinātājus un to stiprumu vai krāsas vienai šķipsnai. Atcerieties: matu krāsa, kas kļuvusi pārāk tumša, ir jābalina, jo krāsa nebalina krāsu.

Lindas piemērs: ja klienta saknes ir pārāk tumšas, izgaismojiet visas tumšās saknes.

  • Uzklājiet foliju plānās daļās.
  • Uzklājiet balināšanas līdzekli tikai uz tumšā plankuma.

  • Ļaujiet tam attīstīties un redzēsiet, kā mati sāk kļūt gaišāki.

 

Kad redzat, kā mati kļūst gaišāki, varat domāt par krāsu receptēm.

“Ņemot vērā balināšanas iznākumu, vienmēr vispirms jāskatās, kā mati sāk izgaismoties. Ne vienmēr var zināt, kā tie reaģē uz balinātāju no mākslīgo pigmentu saturošiem matiem,” skaidro Linda.

Kontrolsaraksts, lai izvairītos no matu katastrofām:

 

1.Pārbaudiet matu stāvokli

Ja mati nav pietiekami labā stāvoklī, jāaizmirst par balināšanas un spēcīgas krāsas procedūrām. Apsveriet citas maigākas iespējas, piemēram, Four Reasons Luxima vai Four Reasons Color Mask.

2. Noskaidrojiet klienta matu kopšanas paradumus

Krāsas maiņa prasa apņemšanos rūpēties par matu kopšanu un toņa uzturēšanu mājās. Vienmēr ir labi pārliecināties par klienta gatavību un matu kopšanai atvēlēto laiku, lai sasniegtais rezultāts pēc iespējas labāk saglabātos matos.

3. Mājas kopšanas līdzekļi

Iesakiet produktus, ar kuriem klients var uzturēt matu toni un labu stāvokli starp salona apmeklējumiem mājās. Piemēram, Four Reasons Professional Brilliant Color Shampoo un Brilliant Color Conditioner.