Lielais V – Ko patiesībā nozīmē tas, ka matu līdzeklis ir vegānisks?

Vegāniski, bez cietsirdības, ekoloģiski, dabiski – jūs varat to saukt šādi. Visas šīs lietas ir vienlīdz svarīgas, bet daudziem no mums tās joprojām ir mazliet neskaidras. Par laimi, par vegānismu mēs varētu runāt stundām ilgi. Tik ļoti, ka mēs visus savus produktus padarījām vegāniskus! Mēs vēlējāmies detalizēti pastāstīt, ko esam darījuši, lai padarītu mūsu produktus vegāniskus, un ko patiesībā nozīmē “”lielais V””, kad runa ir par mūsu matu produktiem. Tagad ir pienācis laiks lauzt mītus par vegāniskiem matu produktiem!

Sāksim no paša sākuma: kas īsti ir vegāniska kosmētika? Mēs uzreiz sāksim, tāpēc, turieties pie cepurēm. Vegāniskā kosmētika ir produkti, kas nesatur dzīvnieku vai dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas. Šīs labi zināmās sastāvdaļas ir keratīns, kolagēns, lanolīns un bišu vasks. Iespējams, esat dzirdējuši par “zīdainiem matiem”. Šādu zīdainību var panākt, piemēram, pievienojot – Jūs uzminējāt – zīda proteīnu matu produktam.

Kosmētikā var izmantot dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas, jo tās ir kondicionējošas un atjaunojošas īpašības, kas piešķir matiem spīdumu, kā arī maina produkta konsistenci. Taču tās nav nepieciešamas, un ir arī citi alternatīvi produkti.

Mēs izvēlējāmies kļūt vegāniski

Produkti ir vegāniski, ja visas to sastāvdaļas ir augu vai sintētiskas. Visi atjaunotie Four Reasons produkti ir pilnībā vegāniski. Tieši tā, tas viss: Four Reasons Original, Four Reasons Professional, Four Reasons No Nothing, Four Reasons Color Mask, Four Reasons Nature un Four Reasons Takeaway Color. Vai zinājāt, ka kopš 2009. gada ES ir aizliegts testēt visu kosmētiku ar dzīvniekiem? Tāpēc, mēs neizmantojam izmēģinājumus ar dzīvniekiem savos produktos vai sastāvdaļās.

Agrāk daži no mūsu produktiem saturēja hidrolizētu keratīnu, hidrolizētu zīda proteīnu un lanolīnu. Keratīnu un lanolīnu iegūst no vilnas, bet hidrolizētu zīda proteīnu iegūst no zīda tauriņa kāpuru kokona. 2018. gadā mēs izvirzījām mērķi padarīt visus mūsu produktus vegāniskus. 2020. gadā mēs pārtraucām izmantot dzīvnieku izcelsmes produktus, un kopš tā laika mūsu jaunie produkti ir vegāni – jej!

Kā var noteikt, vai produkts ir vegānisks?

Produkta marķējums vegānisks ir brīvprātīgs, un tirgū ir daudz produktu, kas ir vegāniski, pat ja tas nav norādīts uz iepakojuma. Ražotāji var arī pierādīt, ka produkts ir vegānisks, izmantojot sertifikātus, taču, arī tie ir brīvprātīgi. Uz visiem atjaunoto Four Reasons produktu iepakojumiem ir uzraksts BTW, I’m vegan vai 100% vegan, kas apliecina, ka produkts ir vegānisks.

Laiks lauzt mītus!

Saistībā ar vegānisko kosmētiku un matu kopšanas līdzekļiem var rasties daudz neatbildētu jautājumu un neskaidrību. Tā kā mēs vēlamies, lai šī tēma būtu saprotama, mēs izceļam četrus izplatītus un nepatiesus maldīgus priekšstatus par vegāniskiem matu produktiem un sniedzam dažus faktus. Pēc iepazīšanās ar šo informāciju Jūs varēsiet ar prieku doties iegādāties matu kosmētiku un izvēlēties produktus, kas patiešām ir vegāniski!

#1 Vegāniskie matu produkti vienmēr ir dabiskā kosmētika (uzminiet vēlreiz)

Neskatoties uz to, ko Jūs domājat, vegānisks produkts ne vienmēr ir sinonīms dabiskai kosmētikai. Redziet, vegāniski produkti var saturēt arī sintētiskas sastāvdaļas. No otras puses, arī dabiskā kosmētika ne vienmēr ir vegāniska, jo dabiskā kosmētika bieži var saturēt dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas, piemēram, bišu vasku vai medu. Tāpēc, esiet uzmanīgi, iepērkoties dabīgās kosmētikas stendā, ja īpaši meklējat vegāniskus produktus!

Dažādi sertifikāti garantē, ka, piemēram, produkta ražošanas process ir standartizēts un produktā var izmantot tikai sastāvdaļas, kas atbilst sertifikāta standartiem. Šādi sertifikāti ir, piemēram, Ecocert® izsniegtie dabīgās kosmētikas sertifikāti. Mūsu produktu līnijai Four Reasons Nature ir piešķirts Ecocert® Cosmos Natural sertifikāts, kas garantē sastāvdaļu dabīgumu un iepakojuma, un ražošanas procesu ilgtspēju.

#2 Vegānisks un bez cietsirdības nozīmē vienu un to pašu (mēs tā nedomājam)

Vegāniskās sastāvdaļas nav sinonīms cietsirdības brīvībai, un tas ir kaut kas, ko vajadzētu paturēt prātā. Vegāniskās sastāvdaļas attiecas uz sastāvdaļu izcelsmi, savukārt “cruelty free” attiecas uz produkta testēšanas un izstrādes procesu. Saskaņā ar ES tiesību aktiem kopš 2009. gada ir aizliegts testēt kosmētikas līdzekļu sastāvdaļas ar dzīvniekiem – paldies Dievam!

#3 Vegānisks matu produkts automātiski nozīmē, ka produkts ir arī videi draudzīgs (ak, ja vien).

Tas nenozīmē, ka tā ir, bet, par laimi, tā VAR. Piemēram, visi Four Reasons produkti ir ilgtspējīgi un vegāniski. Ja iespējams, visos iepakojumos mēs izmantojam pārstrādātu plastmasu vai bioloģisko plastmasu. Piemēram, produktu Four Reasons No Nothing un Original plastmasas iepakojums ir pilnībā izgatavots no bioplastmasas, kuras pamatā ir cukurniedres.

Tāpēc, būt vegānam un ņemt vērā vides aizsardzības prasības matu kosmētikas produktu ražošanā ir pilnīgi iespējams, lai gan tas nav obligāti. Vismaz, ja kāds jautā, mēs paceļam roku.

#4 Vegāniskie produkti nav tik efektīvi kā citi matu produkti (smejas tik stipri, ka asaras sāk birt)

Atbilde uz šo jautājumu ir skaidra, ja esat izmēģinājuši, piemēram, Four Reasons Original Ultra Moisture Treatment intensīvo kopšanas līdzekli vai Four Reasons Professional Root Booster sakņu pacēlāju.