Kā uzlabot sausus un raupjus matus mājās: 4 + 1 padomi veselīgākiem matiem

Sausi mati – lielākā (vai vismaz visizplatītākā) mūsu matu problēma. Lielākā daļa no mums kādreiz dzīvē ir cietuši no sausiem matiem. Visticamāk, arī jūs, jo lasāt šo tekstu. Jūs esat nonācis īstajā vietā, un, par laimi, mēs varam jums pateikt, ka vēl nav par vēlu uz brīnumu: sausie mati un to izraisītā lūšana, un raupjums ir pilnībā ārstējami. Mēs esam nākuši klajā ar 4 padomiem, kā efektīvi ārstēt sausus matus, un slepeno ieroci, kas acumirklī nodrošinās spīdīgus un mitrinātus matus.

Tā kā lasāt šo rakstu, jūs jau esat uz pareizā ceļa, uz spīdīgiem un veseliem matiem. Nav grūti ārstēt sausus matus, ja vien jums ir pareizie līdzekļi un nedaudz pacietības. Šo problēmu nevar atrisināt vienas nakts laikā, taču daži lieliski padomi un efektīvi produkti palīdzēs paveikt lielu darbu. Raksta beigās atradīsiet arī slepeno ieroci mitriem un spīdīgiem matiem. Un nē, tā nav olīveļļa.

Kas izraisa sausu un trauslu matu veidošanos?

Tikai jūs zināt, kas ir jūsu sauso matu cēlonis. Tomēr šeit ir daži iespējamie izskaidrojumi: laikapstākļi, sauss gaiss telpās, atkārtotas matu kopšanas procedūras, nepareizi matu līdzekļi, sausa galvas āda vai matu veidošanas ierīču radīti karstuma bojājumi. Sausus matus parasti izraisa matu bojājumi: mati izžūst, kad to virsma tiek bojāta un no matiem izplūst mitrums.
 
Sausums nav raksturīgs konkrētam matu tipam, tāpēc no sausiem matiem var ciest ikviens, un dažiem matiem sausums ir vēl vairāk raksturīgs. Jā, mēs runājam par jums un par jūsu skaistajām cirtām. Jūs varat atpazīt sausus matus, piemēram, pēc raupjas un sprogainas tekstūras, spīduma trūkuma un lūšanas. Arī sausu matu gali var izskatīties pūkaini un sazaroti.

Uzlabojiet matu formu, izmantojot šos padomus

Lai kāds būtu jūsu sauso matu iemesls, jums vajadzētu savaldīt sevi vai šajā gadījumā matus, un ķerties pie darba. Tā kā mati paši sevi nemitrina un diez vai jūs drīzumā pārtrauksiet izmantot matu taisnotājus un fēnu, jums ir jāatrod citi triki, lai novērstu matu izžūšanu. Ja jūsu matiem ir nosliece uz sausumu, jums vajadzētu izmantot mūsu četru padomu ieteikumus. Tie patiešām darbosies!

1. Sausas galvas ādas mitrināšana

Galvas ādas problēmas pārsteidzoši būtiski ietekmē matu vispārējo labsajūtu un izskatu. Ja galvas āda nav kārtībā, cieš visi mati. Galvas āda dabiski ražo sebumu, kas arī nodrošina matu mitrināšanu. Ja kāda iemesla dēļ sebuma ražošana ir palēninājusies vai galvas āda ir bloķēta pastāvīgas sausā šampūna lietošanas dēļ (vainīgs esat jūs pats), var rasties sausi mati. Šādā gadījumā jāizvēlas produkti, kas mitrina un kopj galvas ādu.

Mūsu ieteikumi sausai galvas ādai:

Four Reasons Original Scalp Scrub Shampoo
Four Reasons Original Scalp Revitalizing Tonic
Four Reasons Original Scalp Care Shampoo

2. Izmēģiniet mitrinošu šampūnu un kondicionieri.

Iespējams, visizplatītākais un arī visvieglāk novēršamais sausu un raupju matu iemesls ir nepareizs šampūns vai kondicionieris. Parastie lielveikalu šampūni un ziepju gabaliņi attīrīs matus, bet dažkārt mums vienkārši vajag vairāk. Runājot par matu kopšanu, vairāk ir vairāk, un viss ir atkarīgs no produkta kvalitātes.
 
Mitrinošs šampūns un kondicionieris ir veselīgu matu stūrakmeņi. Sausiem matiem nepieciešama ikdienas kopšana un mitrināšana, ko jūs varat viegli veikt dušā, mazgājot matus. Mitrinoši mazgāšanas līdzekļi ir arī vislabākais risinājums jums, kas ne vienmēr var aizrauties ar matu kopšanu – vienkārši pievienojiet ūdeni! Mitrinošās matu kosmētikas izvēle ir plaša un piemērota ikvienam matu tipam: dabīga kosmētika, kosmētika bez smaržvielām, profesionālas kvalitātes un kopjoši līdzekļi. Izvēle ir plaša, tāpēc jums nekas netrūks:
 
Four Reasons Professional Silky Moisture šampūns un kondicionieris piešķir matiem greznu maigumu un mitrina matus.
Ja jums patīk dabiskā kosmētika, izmēģiniet šampūnu no līnijas Four Reasons Nature Moisture.
Ja nevēlaties, lai kosmētikas līdzekļos nebūtu nekādu piedevu, izvēlieties Four Reasons No Nothing Sensitive Moisture bez smaržvielām.
Jums, kam patīk izmēģināt jaunas lietas un, kas dušas laikā labprāt lasa iedvesmojošas piezīmes, ir Four Reasons Original Moisture šampūns un kondicionieris.
Ja ar mitrināšanu nepietiek, izmēģiniet Four Reasons Original Ultra Moisture.

3. Atpūtieties no siltuma bāzes veidošanas rīku lietošanas

Nesaprotiet mūs nepareizi, mums patīk matus veidot ar matu taisnotājiem un lokšķērēm, un mēs zinām, ka perfektu matu sakārtojumu var panākt tikai ar fēnu. Mēs tikai vēlamies jums atgādināt, ka nepārtraukta slodze matiem maksā savu cenu – un šī cena ir sausi un trausli mati.
Atpūtieties no termisko rīku lietošanas un izmēģiniet, piemēram, bez karstuma veidotas matu cirtas. Tā vietā, lai lokotu matus, izmēģiniet dažādas bizes, pīnes un poniju astes, un dodiet matiem nelielu atpūtu.
 
Ja (un kad) izmantojat uz siltuma bāzes matu veidošanas rīkus, neaizmirstiet izmantot aizsardzības līdzekli pret karstumu! Piemēram, izmēģiniet Four Reasons Original Heat StylerFour Reasons Original Heat Shield vai Four Reasons Professional Heat Shield. Termiskās aizsardzības līdzeklis pasargā matus no karstuma bojājumiem un tādējādi arī no matu izžūšanas.

4. Regulāra matu griešana

Ja mati ir pietiekami sausi un bojāti, tie var kļūt trausli. Šādos gadījumos labākais veids, kā atrisināt problēmu, ir atzīt, ka pat vislabākie mitrinošie šampūni vai kondicionieri nedarbosies. Tāpēc, paņemiet šķēres un grieziet, grieziet! Vai arī, iespējams, tev vajadzētu pierakstīties pie sava friziera, lai pasargātu sevi no matu katastrofas 😉.
 
Visvienkāršākais veids, kā pamanīt sausus matus, ir apskatīt galus, un vienīgais veids, kā salabot sašķēlušos galus, ir tos nogriezt. Tomēr jūs varat novērst galu izžūšanu un lūšanu, lietojot kopjošus un mitrinošus produktus, piemēram, matu eļļu vai serumu. Mūsu personīgi iecienītākais ir Four Reasons Original Smooth & Shine serums, kas piešķir matiem mitrumu un spīdumu, nepadarot tos taukainus. Pievienojiet serumu pēc katras mazgāšanas reizes pirms matu ķemmēšanas, un mati jums pateiks paldies!

+1. Iekļaut mitrinošu matu masku savā matu rutīnā

Kad jūtat, ka pat mitrinošs šampūns, kondicionieris un matu eļļa kopā neko nedara jūsu sausajiem matiem, ir pienācis laiks ieviest smagos ieročus: mitrinoša matu maska ir slepenais ierocis, kas palīdzēs jums iegūt spīdīgus matus mājās. Lietojiet matu masku reizi nedēļā, reizi dienā vai tik bieži, cik tas nepieciešams jūsu matiem!
 
Mūsu iecienītākā matu maska ir Four Reasons Original Ultra Moisture Treatment, kas satur provitamīnu b5, kurš strukturāli atjauno matu maigumu un spīdumu. Īpaši mitrinošā intensīvā maska stiprina sausus un bojātus matus un ir piemērota visiem matu tipiem. Ja dodat priekšroku salona kvalitātes matu kosmētikai, iesakām Four Reasons Professional Silky Moisture Treatment matu masku ar ziedu aromātu, kas satur šī sviestu, kas padara matus mīkstus, vienlaikus novēršot sprogas.