4 iemesli, kāpēc interesēties par (sertificētu) dabisko kosmētiku

Dabiskās kosmētikas ražošanas sākumpunkts ir tas, ka izmantotās sastāvdaļas ir pēc iespējas dabīgākas un ilgtspējīgākas. Sintētisko vai cilvēka radīto sastāvdaļu vietā dabiskajā kosmētikā tiek izmantotas dabiskas izejvielas. Dabiskās kosmētikas ražošanā izmanto pēc iespējas vienkāršas metodes, kas saglabā sastāvdaļu dabiskās īpašības.

Īstai dabiskajai kosmētikai jāatbilst kritērijiem, kas noteikti sertificētai dabiskajai kosmētikai. Sertifikāts garantē, ka sastāvdaļas ir dabīgas un, ka ražošanas metodes un iepakojums ir ekoloģiski. Sertifikātus vienmēr piešķir operators, kurš ir neatkarīgs no produkta ražotāja. Ecocert ir viena no pazīstamākajām Eiropas organizācijām, kas piešķir sertifikātus.

Der atcerēties, ka vienas sastāvdaļas piemērotība vai pārākums attiecībā pret citu ir atkarīgs no lietotāja: tas, kas jums ir vislabākais, var nebūt piemērots kādam citam. Nevar arī noteikt produkta efektivitāti, pamatojoties uz sastāvdaļu izcelsmi. Tie paši tiesību akti attiecas uz visiem kosmētikas līdzekļiem un to sastāvdaļām; neatkarīgi no tā vai tiek izmantotas dabiskas, vai sintētiskas sastāvdaļas, jāpārbauda visas produkta norādes.

Four Reasons Nature matu izstrādājumu līnijai ir piešķirts Cosmos Natural sertifikāts, ko ieguvusi ECOCERT. Sertifikāts garantē, ka produkti atbilst šādiem kritērijiem:

#1 Sastāvdaļām jābūt no atjaunojamiem resursiem
Vismaz 99% sastāvdaļu, kas tiek izmantotas Four Reasons Nature izstrādājumos, nāk no dabas. Sertifikāta prasība ir tāda, ka pēc iespējas lielāka daļa produkta satura nāk no dabas – praksē tas nozīmē visas sastāvdaļas, kas ir pieejamas kā dabiskas izejvielas.

#2 Ražošanas procesam jābūt videi draudzīgam
Four Reasons Nature produktu līnija tiek ražota mūsu rūpnīcā Somijā, kurai ir piešķirts Ecocert Cosmos Natural sertifikāts. Rūpnīcā tiek izmantota 100% atjaunojamā enerģija.

#3 Iepakojumam jābūt ilgtspējīgam
Pārstrādājot plastmasu, mēs ietaupām fosilās izejvielas un samazinām plastmasas ražošanas radītās emisijas un klimata ietekmi.

Four Reasons Nature šampūnu, kondicionieru, aerosolu un eļļas iepakojums ir izgatavots no pārstrādātas plastmasas
Four Reasons Nature šampūnu un kondicionieru vāciņi ir izgatavoti no plastmasas, kas ir savākti no jūras
Four Reasons Nature Rebuild Treatment burciņa ir izgatavota no bioplastmasas, kuras pamatā ir cukurniedres
Papildus atsevišķiem iesaiņojumiem mēs vēlamies pievērst uzmanību visas piegādes ķēdes draudzīguma videi. Tāpēc mēs esam pārgājuši uz pārstrādāta kartona izmantošanu tirdzniecības partiju kastēs, kuras piegādā mazumtirgotājiem.
#4 Produkti nedrīkst saturēt šādas sastāvdaļas:
Ģenētiski modificētas sastāvdaļas
Parabēnus (konservanti)
Fenoksietanols (konservanti)
Nanodaļiņas
Silikoni*
PEG savienojumi (ietekmēt produkta tekstūru)
Sintētiskās smaržas un krāsvielas
Sastāvdaļas uz dzīvniekiem
Dabīgā kosmētika ar Cosmos Natural sertifikātu var ietvert sastāvdaļas, ko dzīvnieki ražo dabiski, piemēram, pienu un medu, taču Four Reasons Nature izstrādājumos nav dzīvnieku sastāvdaļu, kas tos padara par 100% vegāniskem.

LABI ZINĀT:
* Silikonu trūkums ietekmē matu apstrādājamību

Silikoni tiek plaši izmantoti kosmētikā un higiēnas līdzekļos, piemēram, šampūnos un kondicionieros. Tie piešķir produkta tekstūrai maigumu un padara to vieglāku. Silikoni ļauj matus viegli ārstēt un ir antistatiski. Silikoni ir pazīstami ar to izlīdzināšanas īpašībām, un tie atvieglo jūsu matu atraušanu.

Silikonus nevar izmantot sertificētā dabiskajā kosmētikā, tāpēc tos aizstāj ar augu ekstraktiem un eļļām. Augu ekstraktu un eļļu ietekme uz matiem nedaudz atšķiras no silikoniem, ko ir labi atzīt, pārejot uz dabisko kosmētiku.

Ja silikona trūkums var nozīmēt, ka tiek apdraudēta jūsu matu apstrāde pēc mazgāšanas, dabiskajiem efektīvajiem līdzekļiem ir daudz citu labu īpašību, kas atbalsta to izmantošanu. Four Reasons Nature līnijas aktīvās vielas ir dabisko un augu ekstrakti, olbaltumvielas un eļļas. Labi darbojošās sastāvdaļas baro, mitrina, sabiezē un atjauno atbilstoši jūsu matu tipam, efektīvi un pēc dabas noteikumiem. Pēc mazgāšanas ar tīrīšanas un kopšanas līdzekļiem jūsu mati paliek jūtami mīksti un gaisīgi.